پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲

۱۲ پژوهشگر برگزیده همایش ملی کتاب سال بانوان تجلیل شدند

۱۲ پژوهشگر برگزیده همایش ملی کتاب سال بانوان تجلیل شدند

5c77b3b7e448b-500x275

پژوهشگران برگزیده نخستین همایش ملی کتاب سال بانوان با حضور حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل، برگزیدگان نخستین همایش ملی کتاب سال بانوان در آیین اختتامیه این همایش که امروز (پنجشنبه ۹ اسفند) در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفتند.

حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله مقتدایی رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ربانی مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهجت‌پور مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبداللهی مسئول دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران، دکتر حکمت نیا معاون پژوهش و آموزش پژوهشگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت‌الله فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و سرکار خانم مصطفوی دختر گرامی حضرت امام(ره) از جمله مهمانان حاضر در این همایش بودند.

در این همایش، ۹ بانوی پژوهشگر و ۳ پژوهشگر آقا در عرصه زن و خانواده مورد تجلیل قرار گرفتند.

در بخش برگزیدگان همایش، خانم ناهید طیبی با ارائه کتاب «نقیب ابوجعفر یحیی بن أبی زید علوی» رتبه نخست این همایش را کسب کرد؛ خانم فاطمه احمدی با ارائه کتاب «المعجم المفهرس به همراه متن و ترجمه نوین صحیفه سجادیه» به رتبه دوم برگزیدگان این همایش دست یافت.

خانم سعیده سادات نبوی هاشمی با ارائه رساله دکتری با موضوع «انسان‌شناسی متکلمان امامیه بغداد (شیخ مفیدو سید مرتضی)گزارش،تحلیل،نقد» رتبه سوم برگزیدگان همایش را کسب کرد؛ همچنین خانم فرح رامین با ارائه کتاب «برهان نظم» حائز رتبه چهارم برگزیدگان شد.

در این همایش، چهار اثر نیز حائز رتبه های شایسته تقدیر شدند که خانم حلیمه اخلاقی با ارائه رساله دکتری با موضوع «مبانی و الگو های رفتاری مطلوب سبک زندگی از دیدگاه قرآن کریم» به رتبه اول دست یافت.

خانم علیه رضاداد با ارائه کتاب «مکتب حدیثی بغداد (از قرن دوم تا نیمه قرن پنجم هجری)» به عنوان رتبه دوم و خانم زهره برقعی با ارائه کتاب «خیال از نظر ابن سینا و صدرالمتالهین» رتبه های دوم و سوم شایسته تقدیر را از آن خود کردند.

خانم ام البنین خالقیان نیز کتاب «معجم اعراب الفاظ الصحیفه السجادیه» را به دبیرخانه همایش ارسال کرده بود که رتبه چهارم را در این بخش کسب کرد.

در بخش ویژه همایش که به موضوع «زن و خانواده» اختصاص یافته بود، یک پژوهشگر خانم و سه پژوهشگر آقا مورد تجلیل قرار گرفتند که به ترتیب خانم زهرا امین مجد با ارائه کتاب «الهیات جنسیتی»، دکتر محمود حکمت نیا با ارائه کتاب «حقوق زن و خانواده»، دکتر غلامرضا پیوندی با تألیف کتاب «حقوق کودک» و دکتر فرج الله  هدایت نیا با تألیف کتاب «الگوی سوم؛ الگوی رفتاری زن در خانواده و جامعه» رتبه های اول تا چهارم را کسب کردند.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری مطلب: